SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Elegancki i uniwersalny Hyundai i30 Wagon - WIDEO

Elegancki i uniwersalny Hyundai i30 Wagon - WIDEO

15.04.2017, godz. 09:30
Źródło: tv.se.pl

Podczas targów motoryzacyjnych Motor Show 2017 Hyundai zaprezentował nową generację i30 Wagon. To już drugi model z kompaktowej rodziny i30, po debiutującej na początku roku w salonach wersji 5-drzwiowej.

Kompaktowe kombi Hyundaia otrzymało elegancką i jednocześnie uniwersalną linię nadwozia. Żeby było ciekawiej nie jest to ostatni model z rodziny i30, ponieważ już niebawem do gamy dołączy usportowiony i30 N. Koreańskie kombi to uniwersalność i wiodąca w klasie pojemność bagażnika. Opływowe nadwozie i30 Wagon nie wymusza kompromisu w zakresie pojemności przestrzeni bagażowej, która wynosi 602 litry, a przy rozłożonych siedzeniach tylnego rzędu 1650.

Przeczytaj też: Nowy Hyundai i30 1.6 CRDi 136 KM - pierwszy TEST

Gama silników składa się z ekonomicznych jednostek turbo o zwiększonej wydajności i dynamice. Klienci mają do wyboru trzy silniki benzynowe i jeden silnik diesla 1.6 litra o trzech mocach. Na komfort prowadzenia i dynamikę wpływa sztywne i lekkie nadwozie, wykonane w 53 proc. ze stali o wysokiej wytrzymałości. Bezpieczeństwo podnosi bogate standardowe wyposażanie z zakresu bezpieczeństwa.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: