SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Elektryczne BMW i3 docenione tym razem za wnętrze - ZDJĘCIA

Elektryczne BMW i3 docenione tym razem za wnętrze - ZDJĘCIA

08.07.2014, godz. 09:54
BMW i3
foto: BMW

Małe elektryczne BMW i3 zdobyło prestiżowa nagrodę Automotive Interiors Expo 2014. Pojazd doceniono za przestronność i jasność kabiny oraz wykorzystanie naturalnych, ekologicznych materiałów.

W tegorocznej edycji konkursu oceniającego wnętrza samochodów jurorzy przyznali miejskiemu BMW i3 tytuł "Production Interior Vehicle Design of the Year" (design roku wśród wnętrz samochodów seryjnych). Doceniono konsekwencję w kreowaniu pojazdu i otoczenia w oparciu o koncepcję przyjazną środowisku.

Przeczytaj też: TEST BMW 118d xDrive M-Package: pozory łatwo mylą - ZDJĘCIA

Uścislając chodzi o wykorzystanie w całym procesie produkcji najbardziej ekologicznych metod wytwarzania, obróbki i pozyskiwania materiałów, a także zużycia i oszczędzania oraz wytwarzania energii na własne potrzeby w oparciu o źródła odnawialne.

Co więcej, nawet wnętrze pojazdu zostało stworzone w oparciu o te zasady - pojawiaja się w nim materiały odzyskiwalne lub już odzyskane, a także obrabiane z wykorzystaniem w pełni ekologicznych metod. Dodatkowo BMW i3 jak na tak mały pojazd oferuje sporą przestronnoścć wnętrza i bardzop dobre doświetlenie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: