SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Elektryczne BMW i3 w sprzedaży - POLSKA CENA to 140 900 zł

Elektryczne BMW i3 w sprzedaży - POLSKA CENA to 140 900 zł

22.07.2013, godz. 15:42
BMW i3
foto:

Producent ekskluzywnych samochodów z Monachium, który od dawna obiecywał wprowadzenie do seryjnej produkcji auta elektrycznego, wreszcie spełnia swoje założenia. Do sprzedaży na świecie wjeżdża BMW i3. Znana jest nawet polska cena niewielkiego eko-pojazdu - aby stać się jego posiadaczem trzeba wyłożyć 140 900 zł.

BMW Group ogłosiła podstawową cenę swojego pierwszego w pełni elektrycznego auta, zwiastującego początek nowych koncepcji pojazdów bawarskiego producenta. Koszt BMW i3 na rynku polskim będzie startować od 140 900 zł, a pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach już w listopadzie bieżącego roku. Światową premierę zaplanowano na 29 lipca, która równocześnie odbędzie się w Londynie, Nowym Jorku i Pekinie. Z tego powodu, aby utrzymać do końca w tajemnicy wygląd sylwetki, BMW udostępniło do publikacji prasowych jedynie fotografie częściowo zakamuflowanego i3.

>>> BMW serii 4: CENA w POLSCE od 175 900 zł - pełny cennik coupe - WIDEO <<<

Źródłem napędu BMW i3 jest 170-konny silnik elektryczny umieszczony przy tylnej osi. Moment obrotowy wynosi 250 Nm. Przyspieszenie od 0 do 60 km/h trwa 3,7 s, a sprint ze startu zatrzymanego do 100 km/h trwa tylko 7,2 sekundy, co jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem, jak na ekologiczny środek transportu. Prędkość jaką można maksymalnie rozwinąć dochodzi do 150 km/h. W pełni naładowane baterie wystarczają na pokonanie dystansu 130-160 km.

Pełne ładowanie przydomowym gniazdkiem trwa aż 6 godzin. O wiele szybsze uzupełnianie energii w bateriach daje specjalna ścienna stacja Wallbox oferowana przez BMW. Wallbox został zaprojektowany specjalnie w celu domowego ładowania i może być zainstalowany na życzenie klienta w jego własnym domowym gospodarstwie.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: