SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Elektryczny Nissan Leaf w sprzedaży: CENA w POLSCE startuje od 126 000 zł - ZDJĘCIA + WIDEO

Elektryczny Nissan Leaf w sprzedaży: CENA w POLSCE startuje od 126 000 zł - ZDJĘCIA + WIDEO

25.04.2013, godz. 10:00
Nissan Leaf
foto: Nissan

Nissan po sprzedaży prawie 60 000 sztuk modelu Leaf na świecie, wprowadza drugą generację eko samochodu do polskiej oferty. Cena elektrycznego kompaktu, o zerowej emisji spalin rozpoczyna się od 126 000 zł. Pierwsze zamówione egzemplarze trafią do klientów na początku lipca.

Nissan Leaf produkowany do niedawna jedynie w fabryce w Japonii, przeszedł ostatnio szereg modyfikacji i został dostosowany do wymagań europejskich klientów. W swojej krótkiej, dwuipółletniej karierze pojazd zrewolucjonizował sposób myślenia o przyszłości rozwiązań mobilności. Leaf to pierwszy na świecie samochód w 100% elektryczny, wyprodukowany przez duży koncern. Obecnie na całym świecie jeździ prawie 60 000 egzemplarzy, które nie emitują spalin ani dwutlenku węgla. Auto drugiej generacji przeznaczone na rynki Europy, jest już wytwarzane w zakładach w Sunderland, w Wielkiej Brytanii i zasila ofertę Nissana na Starym Kontynencie.

Według producenta druga generacja wozu, to ponad 100 modyfikacji w stosunku do wcześniejszego modelu. Udoskonalenia obejmują technologie zapewniające większy realny zasięg, wyższy poziom zdatności do recyklingu, więcej przestrzeni w kabinie, wyższą efektywność ładowania, lepsze wyposażenie oraz trzy dostępne wersje i większy wybór opcji modelu. Zmiany stylistyczne są subtelne, ale dzięki delikatnemu przestylizowaniu przodu auta, obniżono jego i tak niską sprawność aerodynamiczną. Pojemność bagażnika wzrosła z 330 litrów do 370 l.

>>> Tak wygląda nowy Nissan Note na rok 2014  ZDJĘCIA + WIDEO <<<

Do napędu Nissana Leafa służy w pełni zintegrowany układ zespalający ze sobą zespół ładowarki, falownik oraz silnik elektryczny. Jednostka synchroniczna o mocy 80 kW AC zasilana jest przez kompaktowe 48-modułowe akumulatory litowo-jonowe, które są zamontowane pod kabiną w celu obniżenia środka ciężkości. Ma to zapewnić optymalne właściwości jezdne. Ładowarka energii została umieszczona pod pokrywą silnika. Najważniejszą zmianą jest zwiększony zasięg na pełnym ładowaniu. Dotychczas wynosił on 175 km, teraz będzie to 200 km. Ładowanie ze standardowego gniazdka trwa około ośmiu godzin, jednakże dzięki opcjonalnej ładowarce można skrócić ten czas o połowę. Generowane ilości CO2 są zerowe! Brak emisji spalin z układu wydechowego przekłada się na zerową emisję NOx oraz emisji cząstek stałych.

CENA w POLSCE

Polski cennik Leafa w podstawowej wersji Visia wynosi 126 000 zł. Elementy wyposażenia opcjonalnego to: System NissanConnect 2.0 z kamerą cofania za dopłatą 3 200 zł, ładowarka 6,6 kW za dopłatą 4 000 zł, czy lakier metaliczny za dopłatą 2 400 zł. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku lipca.

WIDEO - tak prezentuje się Nissan Leaf

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: