SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Fenyr SuperSport: mocarna arabska nowość w klasie supersamochodów

Fenyr SuperSport: mocarna arabska nowość w klasie supersamochodów

10.11.2015, godz. 22:56
W Motors Fenyr SuperSport
W Motors Fenyr SuperSport foto: W Motors

W Motors, czyli libański producent aut z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który ma w swoim portfolio najdroższy supersamochód świata, prezentuje kolejne, ale już nieco mniej drogocenne auto. Po ograniczonym do 7 egzemplarzy modelu Lykan Hypersport, teraz czas na bardziej przystępną pozycją - jest nią Fenyr SuperSport.

Lykan Hypersport - najbardziej ekskluzywny sportowy samochód na świecie, za którego bogacze płacili około 3,4 mln dolarów (11 mln zł), doczekał się młodszego brata. Samochód o nazwie Fenyr SuperSport jest swego rodzaju etapem rozwojowym Lykana, ale pozycjonowanym nieco niżej w hierarchii. Waga pojazdu to około 1200 kg, dzięki szerokiemu zastosowaniu lekkich stopów metali w konstrukcji i włókna węglowego.

Zobacz też: Lykan Hypersport na służbie w arabskiej policji

Superauto wyposażone w 6-cylindrowy, podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy w układzie boxer o pojemności 4.0 litra, rozwija jeszcze większą moc. Zamiast 750 KM i 1000 Nm, teraz siła napędowa wynosi 900 KM i 1200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje 2,7 sekundy (wcześniej 2,8 s), a prędkość maksymalna przekracza 400 km/h (wcześniej v-max wynosił do 390 km/h).

Poziom wykończenia nie jest tak abstrakcyjny jak w modelu Lykan, który ma LED-owe lampy wysadzane diamentami, czy deskę rozdzielczą i fotele przeszywane złotą nicią. Fenyr nie otrzymał tak nieprawdopodobnych detali, dlatego też nie trzeba za niego płacić równie ogromnych pieniędzy. W Motors tym razem postanowiło tworzyć 25 egzemplarzy tego samochodu rocznie, co oznacza, że w 4 lata powstanie równe 100 sztuk. Cena auta to 1.8 mln dol.

WIDEO - taki jest Fenyr SuperSport

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: