SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ferrari 365 P Berlinetta Speciale: unikatowy supersamochód na sprzedaż - GALERIA

Ferrari 365 P Berlinetta Speciale: unikatowy supersamochód na sprzedaż - GALERIA

29.07.2014, godz. 11:46
Ferrari 365 P Berlinetta Speciale
foto: Gooding and Company

Co jakiś czas informujemy o ciekawych aukcjach motoryzacyjnych, na których pojawiają się przeróżne unikaty. Tym razem na sprzedaż zostaje wystawione Ferrari 365 P Berlinetta Speciale. Pojazd wyprodukowany w zaledwie 3 egzemplarzach jest supersamochodem swoich czasów.

Nieco dziwnie wyglądające przez wydłużone nadwozie auto, ma w sobie sporo designu Ferrari Dino. Za stylizację odpowiada słynne studio designerskie Pininfarina. Jednak to nie oryginalny wygląd stanowi o nietypowości tego pojazdu, bo jeszcze bardziej szokuje kabina sportowego wozu. Wewnątrz umieszczono na środku fotel kierowcy i dwa siedzenia przeznaczone dla pasażerów po bokach.

Zobacz też: Najdroższe Ferrari na świecie na sprzedaż! Cena to 100 milionów złotych!

Źródłem napędu jest potężny silnik 12-cylindrowy o pojemności 4.4-litrowy, który został umiejscowiony centralnie. Motor rozwija 380 KM mocy przenoszonej na koła tylne za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej. Masa własna maszyny to tylko 1020 kg, a rozwijana prędkość maksymalna to aż 300 km/h.

Egzemplarz, który będzie sprzedany przez dom aukcyjny Gooding & Company, pochodzi z 1966 roku i jest zachowany w idealnym stanie. Na jego liczniku widnieje zaledwie 7900 km! Szacuje się, że kwota jaką pojazd osiągnie na aukcji, która odbędzie się w sierpniu w Kalifornii, może przewyższyć nawet 20 mln dolarów.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: