SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ferrari 458 MM Speciale: za pieniądze można wszystko

Ferrari 458 MM Speciale: za pieniądze można wszystko

01.06.2016, godz. 10:46
Ferrari 458 MM Speciale
Ferrari 458 MM Speciale foto: Ferrari

Producent sportowych samochodów Ferrari dał się namówić na zbudowanie auta pod konkretne wymogi jednego z klientów. Powstało z tego wyjątkowe Ferrari 458 MM Speciale, które musiało kosztować fortunę, ale za to zostało stworzone tylko w jednym imponującym egzemplarzu.

Prezentowane Ferrari 458 MM Speciale zostało stworzone w oparciu o Ferrari 458 Italia i jego następcę 488. Auto w porównaniu z tymi modelami otrzymało jednak całkiem nowy design nadwozia. Karoseria została wykonana głównie przy wykorzystaniu włókna węglowego oraz aluminium. Na auto trafił piękny lakier Bianco Italia, ozdobiony barwnymi pasami utrzymanymi we włoskich barwach narodowych.

Zobacz też: 5 najlepszych Ferrari w historii na jednym torze

Do napędu służy centralnie umieszczony wolnossący silnik V8 o pojemności 4.5 litra, czyli ten sam co w wycofanej już z produkcji Italii. Jednostka napędzająca koła tyle i współpracująca z 7-biegowym automatem dwusprzęgłowym, w seryjnym 458 generuje moc 605 KM i 540 Nm. Niestety na razie nie wiadomo, czy Ferrari 458 MM Speciale legitymuje się tymi samymi wynikami. Znając możliwości włoskich inżynierów, wypada się raczej spodziewać podkręconej mocy i osiągów.

Ferrari 458 MM Speciale to nie pierwsze auto włoskiej marki zbudowane na specjalne zamówienie. Ferrari raz na jakiś czas podejmuje się budowy unikatowych aut, tworzonych tylko w jednym egzemplarzu. Cena modelu 458 MM Speciale nie została upubliczniona.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: