SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ferrari 575 GTZ Zagato: ekstremalnie rzadkie auto na sprzedaż

Ferrari 575 GTZ Zagato: ekstremalnie rzadkie auto na sprzedaż

20.02.2014, godz. 12:37
Ferrari 575 GTZ Zagato
foto: Ferrari

Na świecie nie brakuje samochodów naprawdę wyjątkowych, zbudowanych w kilku, bądź tylko jednym egzemplarzu. Nie są one oczywiście dostępne dla zwykłych zjadaczy chleba, ale dla najbogatszych. Miłośnicy takich oryginalnych pojazdów mają właśnie okazję do nabycia ekstremalnie rzadkiego Ferrari 575 GTZ Zagato.

W 2005 roku japoński kolekcjoner samochodów, Yoshiyuki Hayashi, zwrócił się do sławnego studia projektowego Zagato z prośbą o przygotowanie nowego nadwozia dla jego Ferrari 575 M. Jako inspirację dla nowego bodykitu wybrano legendarny model 250 GT. Ferrari brało nawet udział we wczesnych pracach nad projektem i dało mu swoje "błogosławieństwo". Jedynym warunkiem było niepokazywanie samochodu światu wcześniej, niż po debiucie nowego modelu marki, 599 GTB Fiorano, którego premiera nastąpiła w 2006 roku w Genewie. W rezultacie, wyjątkowy egzemplarz zbudowany przez Zagato, zaprezentowano dwa miesiące później na festiwalu Concorso d' Eleganza Villa d'Este.

Zobacz też: Ferrari California T: odświeżony model z turbodoładowaniem - WIDEO

Teraz to niezwykłe auto jest wystawione na sprzedaż. Na liczniku ma tylko 2826 mil. Pomimo bycia częścią numerowanej serii, a powstało łącznie 6 egzemplarzy, jedynie dwa pierwsze samochody (oba należące do Pana Hayashiego) posiadają pełen pakiet stylistyczny przygotowany przez Zagato. Na licytację zdecydowano się wystawić egzemplarz numer 2. Pierwotna cena tego niezwykłego pojazdu wynosiła co najmniej 1,5 miliona euro, jednak można się spodziewać, że cena końcowa na aukcji osiągnie znacznie wyższy poziom.

WIDEO - zobacz jak wygląda 575 GTZ Zagato wystawione na sprzedaż


.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: