SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ferrari F60 America: specjalna seria modelu F12 Berlinetta z obciętym dachem

Ferrari F60 America: specjalna seria modelu F12 Berlinetta z obciętym dachem

11.10.2014, godz. 14:24
Ferrari F60 America na bazie modelu F12 Berlinetta
Ferrari F60 America na bazie modelu F12 Berlinetta foto: Ferrari

Każdy producent supersamochodów lubi co jakiś czas wypuszczać limitowane serie specjalnych egzemplarzy. Ferrari z okazji 60-ciu lat obecności na rynku w Stanach Zjednoczonych, przyszykowało ta dla swoich bogatych klientów zapierający dech w piersiach model Ferrari F60 America.

Oryginalne F60 America zostanie wyprodukowane w ściśle ograniczonej liczbie 10 egzemplarzy, a powstało na bazie F12 Berlinetta. Wóz został mocno zmodyfikowany stylistycznie, o czym świadczy przede wszystkim brak dachu. Inny jest przód z nowymi lampami i zderzakiem, tak jak boczne fragmenty nadwozia. Za głowami kierowcy i pasażera wymodelowano aerodynamiczne garby. Tył także poprawiono łącznie z dyfuzorem w zderzaku. Jak podaje Ferrari, inspiracje do stworzenia takiej sylwetki zaczerpnięto z klasycznego Ferrari 275 GTS4 NART Spider z 1967 roku.

Przeczytaj też: Ferrari 458 Speciale A: najmocniejsze cabrio Ferrari – ZDJĘCIA

W zbudowanym z okazji 60-ciu lat obecności w USA wozie, silnik został umieszczony z przodu (tak samo jak w F12 Berlinetta). Motor V12 o pojemności 6.3 litra dostarcza moc 740 KM i 690 Nm. Taka siła napędowa pozwala osiągnąć ze startu zatrzymanego pierwsze 100 km/h w czasie 3,1 s. Co ciekawe każda z 10 sztuk, zostanie pokryta lakierem w barwach North American Racing Team.

Limitowane tylko dla USA Ferrari F60 America, zostało wycenione od kwoty od 2,5 mln dol (około 8 mln zł w przeliczeniu na polską walutę).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: