SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ferrari FF Coupe zadebiutuje na przełomie 2014/2015 roku

Ferrari FF Coupe zadebiutuje na przełomie 2014/2015 roku

10.04.2014, godz. 11:26
Ferrari szykuje kolejny model! FF Coupe zadebiutuje na przełomie 2014/2015
foto: Ferrari

Ferrari FF z pewnością nie jest najpiękniejszym modelem w gamie włoskiego producenta. Ten stan rzeczy może jednak niedługo się zmienić, gdyż firma planuje wprowadzenie do sprzedaży zgrabniejszej wersji FF. Obok nadwozia shooting-break, klienci będą mieli do wyboru bardziej sportową odmianę coupe.

Jak podaje amerykański "Car and Driver", Ferrari wprowadzi nowy model pod koniec 2014 roku, bądź na początku 2015 roku. Samochód będzie mocno nawiązywał stylistyką do pierwotnej odmiany modelu FF, jednak nietypowa sylwetka nadwozia shooting-break zostanie zastąpiona bardziej sportowymi, a jednocześnie klasycznymi kształtami coupe. Prawdopodobnie zmieni się także wygląd przedniego zderzaka, ponadto znikną tylne siedzenia.

Przeczytaj też: Ferrari California T: włoska legenda przedstawia model z turbodoładowaniem

Pod maską auta znajdzie się znany 6.3-litrowy silnik V12, generujący 660 KM i 683 Nm momentu obrotowego. Podobnie jak w obecnej wersji, jednostka napędowa będzie sprzęgnięta z dwusprzęgłową skrzynią sekwencyjną i napędem 4x4. Na razie nie podano dokładnych osiągów, jednak dotychczasowy model przyspiesza do 100 km/h w czasie 3,7 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 335 km/h.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: