SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ferrari Sergio: limitowane 6 egzemplarzy z karoserią od Pininfariny - FOTO

Ferrari Sergio: limitowane 6 egzemplarzy z karoserią od Pininfariny - FOTO

06.12.2014, godz. 03:10
Ferrari Sergio
Ferrari Sergio foto: Ferrari

Pininfarina co jakiś czas lubi zaskakiwać swoich bogatych klientów i wypuszcza wyjątkowe i ściśle limitowane samochody. Tym razem przyszedł czas na auto o nazwie Ferrari Sergio. Powstanie tylko 6 egzemplarzy. Szacuje się, że każdy z nich będzie kosztował około 3 milionów euro, podobnie jak było to w przypadku sprzedawanego w ubiegłym roku roadstera o nazwie Pininfarina Sergio.

Znana i ceniona na świecie włoska marka parająca się różnymi projektami designerskimi, kolejny raz stworzyła specjalną karoserię do samochodu. Prace poczyniono z okazji uczczenia 60. rocznicy podjęcia współpracy z Ferrari oraz w hołdzie dla słynnego projektanta Sergio Pininfariny, który zmarł w lipcu 2012 roku w wieku 85 lat.

Dwumiejscowy pojazd powstał w oparciu o Ferrari 458 Speciale A. Auto widocznie różni się elementami nadwozia od modelu Speciale, na bazie którego powstał. Widać to po przedniej części, lampach, pokrywie jednostki napędowej, czy bocznych panelach.

Przeczytaj: Sergio Pininfarina nie żyje - wybitny włoski stylista aut zmarł w wieku 85 lat

Centralnie umieszczony został dokładnie ten sam silnik co w modelu Speciale. Jest to benzynowy motor V8 Ferrari o pojemności 4.5-litra, połączony z 7-biegową przekładnią sekwencyjną. Maszyneria ta generuje moc 605 KM i gwarantuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,0 sekundy. Wiadomo już, że powstanie tylko sześć sztuk, a na każdą z nich trzeba będzie wyłożyć około trzech milionów euro. Dokładna kwota jest trzymana w tajemnicy tylko dla klientów.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: