SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Fiat 500e dla Szturmowca

Fiat 500e dla Szturmowca

19.11.2015, godz. 11:34
Fiat 500 e dla Szturmowca
Fiat 500e Garage Italia Customs foto:

Inspiracje Gwiezdymi Wojnami dotyczą już chyba wszystkich dziedzin życia. W Los Andeles został zaprezentowany elektryczny Fiat 500, który przypomina kask Szturmowca. Wnętrze również idealnie pasuje do kostiumu żołnierza Imperium.

Szturmowiec na czterech kołach zaprojektowany i wykonany przez firmę Garage Italia Customs, powstał na bazie elektrycznego Fiata 500e. Auto z zewnątrz wyróżnia się dwukolorowym malowaniem i przyciemnionymi szybami. Trzeba przyznać, że w tych barwach niewielka karoseria auta rzeczywiście przypomina kask ochronny Szturmowca.

Zobacz też: Współczesny Fiat 124 Spider: debiut roadstera na bazie Mazdy MX-5

Dobra customizacja auta nie istnieje bez ciekawych felg. W tym przypadku samochód postawiono na czarnych felgach aluminiowych, na które założono gumy Pirelli z limitowanej serii opon z białymi pasami na bokach. Czarno-biały motyw wykorzystano też wewnątrz auta. Do uszycia wnętrza wykorzystano białą skórę z czarnymi wstawkami ze skóry i Alcantary. Dwukolorowa jest też kierownica. Na desce rozdzielczej zainstalowano duże logo "Star Wars".

Do napędu elektrycznej pięćsetki służy silnik elektryczny o mocy 82 kW, czyli 111 KM. Maksymalny moment obrotowy to aż 199 Nm. Silnik pobiera prąd z litowo-jonowej baterii o mocy 24 kWh.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: