SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Fiat 500 nowej generacji pojawi się w 2016 roku

Fiat 500 nowej generacji pojawi się w 2016 roku

18.02.2014, godz. 14:33
FIAT 500
foto: Fiat

Fiat 500 to auto, które zrobiło furorę na całym świecie. Styl retro w połączeniu z bogatą historią oraz skutecznymi działaniami marketingowymi sprawiły, że model ten zyskał rzeszę fanów. Niestety czas jest nieubłagany, dlatego też włoski producent szykuje już następcę mieszczucha, który pojawi się w 2016 roku.

Jak donosi magazyn "Auto Express", nowa generacja Fiata 500 dalej będzie typowym autem miejskim, jednak kilka szczegółów sprawi, że model ten nabierze jeszcze więcej charakteru. Następca obecnie sprzedawanego malca będzie nieco dłuższy i szerszy niż samochód sprzedawany obecnie w salonach, ale nadwozie wciąż będzie kontynuowało charakterystyczny styl retro, nawiązujący do protoplasty z początku drugiej połowy XX wieku. Co ciekawe, design ma nabrać nieco sportowego smaczku, co powinno przyciągnąć większą liczbę męskiej klienteli.

Zobacz też: TEST Fiata 500L od SuperAuto24.pl - włoski minivan w stylu retro - WIDEO

We wnętrzu powinny się pojawić cyfrowe wskaźniki, a także system multimedialny z dotykowym wyświetlaczem, dzięki któremu będzie można obsługiwać niektóre urządzenia pokładowe. Ponadto nowa "pięćsetka" będzie dalej oferowana jako auto trzydrzwiowe, a pod maską pojawią się oszczędniejsze i bardziej przyjazne środowisku jednostki napędowe.

Nowy Fiat 500 ujrzy światło dzienne w 2016 roku.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: