SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Fiat 500 Riva: maluch inspirowany jachtem

Fiat 500 Riva: maluch inspirowany jachtem

27.06.2016, godz. 16:30
Fiat 500 Riva
Fiat 500 Riva foto: Fiat

Fiat wprowadza nową, ekskluzywną serię specjalną Fiata 500. Wygląd stylowego maluszka to rezultat współpracy Fiata z producentem jachtów. Fiat 500 Riva wyróżnia się unikatowymi rozwiązaniami stylistycznymi oraz niezwykłymi materiałami marki Riva.

Limitowana i ekskluzywna seria specjalna wyróżnia się unikatowymi rozwiązaniami stylistycznymi i cennymi elementami wykończenia. Gałka dźwigni zmiany biegów wykonana jest z jednego bloku mahoniu. Podobnie mahoniowa jest cała płyta czołowa deski rozdzielczej, zdobiona wstawkami z drewna klonowego. Te najwyższej klasy rodzaje drewna, wykorzystywane w produkcji jachtów Riva, zarezerwowane dotychczas tylko dla samochodów klasy premium, oferowane teraz są w Fiacie 500 Riva, jako połączenie wyrafinowanej technologii doskonałego kunsztu rzemieślniczego.

Przeczytaj: TEST Fiat 500 0.9 TwinAir: 60-letni młodzik

Niebieski kolor nadwozia "Sera" to ekskluzywny lakier przewidziany tylko dla serii limitowanej 500-tki. Kolor ten występuje na łodzi Aquariva Super, flagowej łodzi jachtowej włoskiego producenta i następcy sławnej Aquaramy. W wersji cabrio przewidziany jest otwierany dach w kolorze niebieskim, stworzony specjalnie do tej wersji. Hatcback posiada panoramiczny dach dodający wyjątkowej elegancji.

Nadwozie ozdobione jest unikatowymi detalami. Obudowy lusterek są chromowane tak, jak klamki i ramka pokrywy silnika, podkreślająca jej otulający kształt, nawiązując stylistycznie do łodzi Riva. Ponadto, podwójna linia w kolorze akwamarynu uwydatnia miękki kształt Fiata 500 - biegnie na wysokości linii pasów i nawiązuje do pięknej linii jachtów. W nadkola wpasowano 16-calowe alufelgi ze specjalnym niebieskim wykończeniem. Fiat 500 Riva dostał na drzwiach bagażnika logo Riva, a nazwa tej marki znajduje się na nadkolu, na drewnianej wstawce panelu bocznego i na desce rozdzielczej.

Cena rozpoczyna się od 17 900 Euro za wersję 1.2 benzyna o mocy 69 KM.

Źródło: Fiat
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: