SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Fiat 500e wyprzedany - WIDEO

Fiat 500e wyprzedany - WIDEO

30.06.2013, godz. 14:32
Fiat 500e
foto: Fiat

Niektórzy mogą nie wiedzieć o tym, że na amerykańskim rynku Fiat oferuje specjalną wersję popularnej "pięćsetki", napędzaną silnikiem elektrycznym. Co więcej, wszystkie egzemplarze na rok 2013 zostały już wyprzedane. Najwyraźniej mieszkańcy zza Wielkiej Wody uświadomili sobie, że samochód nie musi być koniecznie wielkości domu jednorodzinnego i na przejechanie 100 kilometrów nie potrzebuje małego basenu benzyny.

Fiat wyprzedał już wszystkie egzemplarze elektrycznego modelu 500e w Kalifornii. Stan ten to dla hybryd i aut elektrycznych jedno z najprzyjaźniejszych miejsc na Ziemi, a to dzięki rządom Arnold Schwarzeneggera - aktora-gubernatora sprawującego władzę nad tym okręgiem.

Popularność ekologicznych aut wynika przede wszystkim z dużych dofinansowań rządowych dopłacanych przy zakupie tego typu pojazdów. Fiat 500e oficjalnie kosztuje 32 500 dolarów, czyli naprawdę sporo, jednak dzięki wyżej wymienionym bonusom finansowym kwota ta spada do 20 000 dolarów.

>>> NOWY Nissan Micra Nismo: sportowy mieszczuch ujrzał światło dzienne <<<

Warto przypomnieć co nieco z danych technicznych elektrycznej "pięćsetki" - pod maską upchnięto 111-konny silnik elektryczny zasilany akumulatorami, których ładowanie za pośrednictwem pokładowego prostownika prądu 240V Level-2 (OBCM) trwa mniej niż 4 godziny. Na w pełni naładowanej baterii zasięg wynosi około 140 km.

W Kalifornii znajduje się aż 28 punktów sprzedaży Fiata, co stanowi około 10% ze wszystkich 205 salonów obecnych w  w Stanach Zjednoczonych.

WIDEO - tak prezentuje się Fiat 500e

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: