SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Fiat 500L po liftingu - niczym mniejszy brat

Fiat 500L po liftingu - niczym mniejszy brat

22.05.2017, godz. 16:22
Fiat 500L Lifting
Fiat 500L Lifting foto: Fiat

Prawie dwa lata po odświeżeniu kultowej pięćsetki, Fiat zajął się resztą gamy. Rodzinny 500L otrzymał drobne poprawki stylistyczne, lecz dalej pozostaje autem, który poróżnia klientów.

Producent twierdzi, że w 500L zmieniono aż 40% części. Z zewnątrz trudno to zauważyć, lecz wprawny obserwator od razu wyłapie światła do jazdy dziennej wyciągnięte z mniejszej pięćsetki, większą ilość chromu wokół reflektorów oraz dolną część zderzaka imitującą diamenty. Modyfikacje znajdziemy też z tyłu, gdzie obniżono – ze względów bezpieczeństwa – linię świateł. Ewolucja stylistyczna nie jest więc zaskoczeniem.

Zobacz też: Następca Fiata Punto nie dla Europy

Obok wersji stylistycznej Urban znalazł się też pakiet Cross, który podnosi auto o 25 milimetrów i upodabnia je do rasowej terenówki.

W środku odświeżono kierownicę, zegary oraz system multimedialny. Wyżej umieszczono też drążek zmiany biegów. Fiat 500 otrzymał w końcu siedmiocalowy ekran systemu multimedialnego z łącznością Apple Car Play i Android Auto (czyli poprzez kabelek).

Bez zmian za to pod maską. Fiat 500L może być napędzany sprawdzonymi jednostkami 1.4 (90 KM), 0.9 TwinAir (105 KM) 1.4 T-Jet (120KM). Zwolennicy diesla muszą zadowolić się silnikiem 1.6 o mocy 120 KM.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: