SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Fiat Avventura Concept: Punto w stylu crossowera dla Indii

Fiat Avventura Concept: Punto w stylu crossowera dla Indii

07.02.2014, godz. 08:30
Fiat Avventura Concept
foto: Fiat

Samochody typu crossover w krajach rozwijających się to nie kwestia mody jak to się ma w Europie, ale warunek łatwiejszego użytkowaniana pojazdu w trudnych warunkach drogowych. Ciekawym pojazdem mającym sprostać szutrowym ścieżkom jest Fiat Punto w terenowym przebraniu o nazwie to Avventura.

Fiat znalazł świetny pomysł na drugie życie poza Europą, dla nieco leciwego już modelu Punto. Włosi stworzyli na bazie popularnego samochodu segmentu B bardzo udaną wariację w stylu crossovera. Hatchback dostał zwiększony do 200 mm prześwit, potężniejsze koła oraz dodatkowe zabezpieczenia wokół karoserii, mające chronić nadwozie przed uszkodzeniami. Na dodatek za klapą bagażową pojawiło się koło zapasowe, umieszczone na stelażu jak w najprawdziwszej terenówce. Frontalnej części także nie ominęła modernizacja - lampy nowocześnie przestylizowano, tak jak zderzak z dużym wlotem powietrza i LED-owymi światłami do jazdy dziennej.

Zobacz też: Fiat 500X na szkicach patentowych: nowy włoski crossover

Taki oto pojazd o nazwie Fiat Avventura Concept, w przyciągającym uwagę pomarańczowym kolorze karoserii zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Nowym Delhi. Kontynuację połączenie szarości z pomarańczą zaaplikowano we wnętrzu, które praktycznie w całości zostało przejęte z Fiata Punto. Do dachu przytwierdzono wyraźne relingi, pozwalające na przewóz większych przedmiotów.

Jak się okazuje samochód nie zostanie tylko konceptem, bo przewidziana jest już jego wersja produkcyjna. Za napęd posłuży silnik Diesla 1.3 MultiJet o mocy 90 KM i 209 Nm, a jego siła zostanie przeniesiona na koła przednie za sprawą 5-biegowej skrzyni manualnej. Auto na rynku indyjskim zasili ofertę Fiata obok modeli Linea i Punto.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: