SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Fiat Fullback debiutuje: średni pick-up na bazie Mitsubishi

Fiat Fullback debiutuje: średni pick-up na bazie Mitsubishi

10.11.2015, godz. 14:17
Fiat Fullback
Fiat Fullback foto: FCA

We wrześniu 2014 roku Fiat obiecał zająć się stworzeniem pick-upa średniej wielkości. W tym celu zostało zawarte porozumienie z Mitsubishi Motors Corporation. W ten sposób powstał Fiat Fullback, czyli pick-up oparty o nową generację Mitsubishi L200.

Włoska marka korzysta na doświadczeniu Japończyków. Do tej pory w portfolio Fiata nie było półciężarówki średniej wielkości. Jedynym pick-upem z włoskim logotypem na masce był model Strada, czyli niewielka 2-osobówka ze skrzynią ładunkową i napędem na przednie koła.

Zobacz: Renault Duster Oroch: Ameryka Łacińska ma Dustera pick-upa

Teraz ta sytuacja się zmienia. Gotowy pickup zbudowany dzięki współpracy Fiata z Mitsubishi, to tak naprawdę dostosowany do włoskich wymogów najnowszy model L200. Samochód otrzymał odmieniony pas przedni z innym zderzakiem i grillem, odmienne felgi i włoski logotyp na kierownicy. Takie auto zasili ofertę działu handlowego Fiat Professional i będzie sprzedawane w Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce i Bliskim Wschodzie.

Fiat Fullback może się pochwalić ładownością sięgającą nawet 1100 kg. Budowana będzie odmiana 2-osobowa oraz wersja z przedłużoną kabiną. W przypadku tej pierwszej długość wynosi 5155 mm, a w przedłużonej 5275 mm. Szerokość to 1815 mm, wysokość mierzy 1780 mm, a rozstaw osi to dokładnie 3000 mm. Do napędu modeli europejskich będzie służył wysokoprężny 4-cylindrowy silnik o pojemności 2.4 litra o mocy 150 KM lub 180 KM. Jednostki te zespolono z 6-biegowąskrzynią manualną lub 5-biegowym automatem. Napęd będzie przekazywany na tylną lub obie osie.

Auto ma trafić do sprzedaży wiosną 2016 r.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: