SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Fiat Tipo powraca! Tak u nas będzie się nazywać Fiat Aegea

Fiat Tipo powraca! Tak u nas będzie się nazywać Fiat Aegea

12.10.2015, godz. 17:54
Fiat Aegea
Fiat Aegea foto: Fiat

W latach 80- i 90-tych Fiat Tipo był popularnym hatchbackiem, mającym za zadanie pokonać Volkswagena Golfa. Chociaż od zakończenia produkcji europejskiej wersji tego kompaktu minęło już 20 lat, to Włosi postanowili wskrzesić model. Co więcej, wiadomo już jak będzie wyglądać Tipo XXI wieku.

Tak naprawdę nowe Tipo to po prostu przemianowany Fiat Aegea, który został zaprezentowany w Stambule w maju bieżącego roku. Najwyraźniej nazwa Aegea nie była zbyt atrakcyjna dla Starego Kontynentu, dlatego Włosi sięgnęli do własnej historii. Jak widać auto nie jest już hatchbackiem, a bardzo zgrabnym sedanem. Nowy model trafi do sprzedaży w przyszłym roku, ale w Italii jego sprzedaż ruszy jeszcze w grudniu 2015 r.

Zobacz: TEST Fiat 500X Lounge 1.6 E-Torq: napompowany włoskim stylem

Nowy Fiat Tipo mierzy 4,5 metra długości, 1,78 m szerokości oraz 1,48 m wysokości, zaś rozstaw osi wynosi 2640 mm. W jego wnętrzu ma się zmieścić piątka pasażerów, a bagażnik ma 510 litrów pojemności. Pod maskę modelu trafią jednostki benzynowe i wysokoprężne rozwijające od 95 do 120 KM. Motory będą połączone z przekładniami manualnymi oraz automatycznymi.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: