SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Fińska policja dostała radiowóz od obywateli - ZDJĘCIA

Fińska policja dostała radiowóz od obywateli - ZDJĘCIA

29.09.2013, godz. 19:49
Mercedes CLS Shooting Brake fińskiej policji
foto:

Nieczęsto zdarza się, że funkcjonariusze policji otrzymują od obywateli pojazdy do pracy. W Polsce służby mundurowe nie cieszą się powszechną sympatią, jednak zdaje się, że nurt ten nieco się zmienia. Niestety wciąż nam daleko do Finlandii, gdzie mieszkańcy tego kraju przekazali policji do służby nowego Mercedesa CLS w nadwoziu Shooting Brake.

Wszystko zaczęło się od akcji fińskiego magazyn "Tekniikan Maailma", który z okazji 60-lecia istnienia zorganizował ankietę, za pomocą której czytelnicy mogli przyznać osobie lub instytucji nowy samochód. Niemałym zaskoczeniem okazał się jej wynik - Finowie uznali, że pojazd należy się policji.

>>> Kary za nieprawidłowe wyprzedzanie innych użytkowników drogi <<<

Funkcjonariusze otrzymali nowego Mercedesa CLS z nadwoziem typu Shooting Brake. Pod maską zagościła 3-litrowa jednostka napędowa w układzie V6, wspomagana turbodoładowaniem. Motor ten rozwija 265 KM mocy i 620 Nm momentu obrotowego. Na sprint 0-100 km/h auto potrzebuje 6,7 sekundy, zaś prędkość maksymalna to ograniczone elektronicznie 250 km/h.

Ponadto samochód zyskał policyjne barwy oraz specjalną sygnalizację świetlną, a we wnętrzu pojawiły się przyrządy niezbędne w pracy policjantów. Polscy funkcjonariusze teraz pewnie z zazdrością spoglądają na Finlandię.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: