SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ford F-150 Raptor SVT: nieszablonowy pick-up z emocjami - WIDEO

Ford F-150 Raptor SVT: nieszablonowy pick-up z emocjami - WIDEO

17.01.2015, godz. 14:02
Ford F-150 Raptor SVT
Ford F-150 Raptor SVT foto: Ford

Na salonie samochodowym w Detroit zaprezentowano nietypowego terenowo-użytkowego pick-up'a. Mowa o Fordzie F-150 Raptor SVT, który już samym wyglądem zdradza swoje spore możliwości.

Ford F-150 to typowa amerykańska lekka półciężarówka. Wersja F-150 Raptor SVT jest jednak już czymś więcej jak tylko roboczym pick-upem. Auto wygląda o wiele bardziej rasowo w porównaniu z konwencjonalną odmianą, a wszystko za sprawą poszerzeń i masywnych osłon, jakie pojawiły się na karoserii oraz pod podwoziem. Lampy i grill także opatrzono bardziej agresywnym designem, a układ wydechowy to dwie oddzielne rury o sporych końcówkach wylotowych. Samo nadwozie postawiono 30 cm nad ziemią, natomiast koła otrzymały terenowe opony.

Zobacz też: Ford GT 2016: współczesne wcielenie legendarnego klasyka - WIDEO

To co jednak jest o wiele bardziej istotne, a czego nie widać gołym okiem, to siła drzemiąca pod maską. Raptor SVT dostał benzynowy silnik V6 EcoBoost o pojemności 3.5-litra, generujący siłę około 400 KM i 500 Nm (dokładne dane mocy nie zostały podane). Do współpracy zaprzęgnięto 10-biegowy automat, który może przekazywać moc na wszystkie 4 koła. Przekładnia dysponuje systemem Terrain Managment System, który pozwala na dostosowanie momentu obrotowego do wymaganej sytuacji. Kierowca może więc wybrać jeden z trybów jazdy: Normal, Street, Weather, Mud, Baja oraz Rock.

Auto zadebiutowało na targach samochodowych Detroit 2015 i trafi do sprzedaży w USA.

Źródło: Ford
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: