SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ford Focus RS o mocy 600 KM do rallycrossowych zawodów

Ford Focus RS o mocy 600 KM do rallycrossowych zawodów

03.03.2016, godz. 15:07
Ford Focus RS do Rallycrossowych Mistrzostw Świata FIA 2016
Ford Focus RS do Rallycrossowych Mistrzostw Świata FIA 2016 foto: Ford

Specjaliści z Ford Performance szykują bardzo dzikiego Forda Focusa RS. Auto w specjalnej rajdowej specyfikacji zadebiutuje wiosną w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata FIA 2016.

Za projektem dzikiego Focusa RS Rallycross stoi oddział Ford Performance, należący do Kena Blocka zespół Hoonigan Racing oraz firma M-Sport z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Auto zostało zoptymalizowane pod kątem uczestnictwa w zawodach sportowych, oferując napęd na cztery koła oraz nowy silnik EcoBoost o mocy 600 KM, zapewniający przyspieszenie od 0 do 96 km/h w czasie poniżej 2 sekund.

Zobacz: TEST nowy Ford Focus RS 2.3 EcoBoost: drogowy chuligan

Mark Rushbrook, kierownik ds. technicznych w Ford Performance mówi, że celem zespołu było opracowanie samochodu Rallycrossowego, który będzie godny oznaczenia RS. - Aby wziąć udział w sportowych zmaganiach w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata wykorzystaliśmy przełomowe narzędzia, rozwiązania techniczne oraz wiedzę pozyskaną w programach Le Mans GT i NASCAR, a także podjęliśmy współpracę z uznanym zespołem M-Sport, specjalizującym się w opracowywaniu samochodów sportowych - powiedział Rushbrook. - Ken Block, Andreas Bakkerud i zespół Hoonigan Racing dają nam dodatkową przewagę pod kątem rozwoju całego teamu. Nasze trzy organizacje świetnie się dogadują, a teraz z niecierpliwością czekamy na debiut Focusa RS w zmaganiach na torze - dodał.

Focus RS Rallycross zadebiutuje podczas rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata FIA w Portugalii w dniach 15-17 kwietnia, a za kierownicą usiądą Ken Block i Andreas Bakkerud. Ta globalna seria obejmująca 12 imprez rozgrywa się w 11 państwach na trzech kontynentach.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: