SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ford Ka Concept: nowa forma maluszka - ZDJĘCIA

Ford Ka Concept: nowa forma maluszka - ZDJĘCIA

13.11.2013, godz. 14:32
Ford Ka Concept
foto: Ford

Ford zapowiadający kilka miesięcy temu zakończenie produkcji modelu Ka, najwyraźniej zmienił zdanie co do swojego najmniejszego autka z segementu mini. Oto fotografie Forda Ka Concept - następcy obecnej drugiej generacji sympatycznego malucha.

Informacje o rezygnacji z produkcji modelu Ka okazały się przedwczesne. Wszystko wskazuje na to, że autko wcale nie zostało przekreślone i ma swojego następcę. Ford ujaw­nił pierwsze zdję­cia nowej, kon­cep­cyj­nej wer­sji najmniejszego modelu w swojej gamie.

Sprawdź: Ford Ka przechodzi do historii: Koniec produkcji autka - ZDJĘCIA

Trzecia ewolucja Ka będzie jednak całkiem inna od poprzednich. Zrezygnowano z charakterystycznej, trzydrzwiowej sylwetki z wypukłymi błotnikami. Auto dorobiło się drzwi dla przedziału tylnego, a jego styl został zbliżony do aktualnie panującej w Fordzie linii projektowej. Znakiem rozpoznawczym dzisiejszych aut spod logo niebieskiego owalu, jest przede wszystkim szeroki grill w kształcie rybiej paszczy, kojarzący się z atrapami powietrza aut marki Aston Mar­ti­n.

Według wstępnych informacji nowe Ka stworzono z myślą o rynkach rozwijających się, jednak nie wyklucza się także wprowadzenia go do Europy. Miejscem produkcji niestety nie będzie już tyska fabryka w Polsce, ale zakłady w Brazylii. Tam też samochód w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: