SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ford Kuga Vignale oficjalnie dołącza do gamy molowej

Ford Kuga Vignale oficjalnie dołącza do gamy molowej

24.06.2016, godz. 08:59
Ford Kuga Vignale
Ford Kuga Vignale foto: Ford

Zgodnie z zapowiedziami Ford rozszerza ekskluzywną linię Vignale. Teraz w ofercie obok najbardziej "wypasionegych" modeli Mondeo, S-MAX i Edge, niebawem zaparkuje do kompletu Kuga z dopiskiem Vignale. Auto trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Elegancka odmiana Forda Kuga Vignale, to auto odznaczające się bardzo dobrym wyposażeniem. Nadwozie zostało bardziej dopracowane stylistycznie w stosunkowo do konwencjonalnej Kugi. Wygląd charakteryzuje się zmienionym przednim zderzakiem, unikalnym wzorem grilla, chromowanymi akcentami nadwozia, dużymi felgami i wnętrzem dającym poczucie luksusu. Do napędu modelu Kuga Vignale będą stosowane silniki: 1.5 EcoBoost 150 KM z 6-biegową ręczną skrzynią, 1.5 EcoBoost 182 KM z 6-biegowym automatem i napędem na cztery koła, 2.0 TDCi 150 KM z 6-biegową ręczną skrzynią oraz 2.0 TDCi 180 KM z 6-biegowym automatem i napęd czterech kół.

Zobacz też: TEST Ford Mondeo Vignale: luksus wg. Forda

W podstawie o oświetlenie drogi zadbają pełne LED-owe reflektory adaptacyjne. Kabinę wykończono m.in skórą, która miejscami jest pikowana, a całość wieńczą kontrastowe szwy. Systemem nagłośnienia marki SONY z 12 głośnikami oferuje doskonałe brzmienie. Jest duży dotykowy ekran o przekątnej 8 cali i mnóstwo multimediów system komunikacji i rozrywki SYNC 3. Pojawi się też system redukujący dźwięk silnika w celu zadbania o ciszę podczas podróży.

Rozszerzona gama modeli Vignale jest dostępna dla klientów w salonach FordStore w całej Europie oraz w wybranych punktach sprzedaży Forda. W salonach FordStore znajdują się dodatkowo tzw. Vignale Lounge, czyli specjalnie zaprojektowane strefy, w których klient może dokonać zakupu auta w asyście Doradcy Klienta Vignale. Ford otworzył już ponad 300 salonów FordStore, a w 2017 roku ma ich być łącznie około 500.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: