SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ford Mustang Apollo Edition: na cześć astronautów NASA

Ford Mustang Apollo Edition: na cześć astronautów NASA

16.07.2015, godz. 09:42
Ford Mustang Apollo Edition
Ford Mustang Apollo Edition foto: Ford

Ford przedstawia specjalną wersję najnowszej generacji swojej legendy. Na bazie Forda Mustanga GT 5.0 V8 Fastback, powstał wyjątkowy Mustang Apollo Edition, będący ukłonem w stronę osiągnięć astronautów NASA.

Oryginalny Ford Mustang GT jest napędzany przez 5-litrowy silnik V8. Jednostka ta dostarcza moc 421 KM i 530 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Za przeniesienie mocy na koła tylne może odpowiadać 6-biegowa przekładnia manualna lub 6-stopniowy automat. Takie auto od 0 do 100 km/h przyspiesza w czasie 4,8 sekundy.

Zobacz też: Nasz TEST nowego Forda Mustanga GT 5.0 V8 Fastback

Odział Ford Performance przygotowując wyjątkowy samochód inspirowany osiągnięciami programu lotów kosmicznych Apollo, poddał jednostkę napędową tuningowi. Z silnika wydobyto znacznie większą siłę w porównaniu do seryjnej. Mustang Apollo Edition może poszczycić się mocą 634 KM i 731 Nm. Osiągi auta po modernizacji nie zostały niestety ujawnione. Wraz ze wzrostem mocy inżynierowie zadbali o lepsze wytracanie prędkości, za sprawą sprawniejszych 6-tłoczkowych zacisków hamulcowych Brembo. W Nadkolach oryginalne 19-calowe obręcze wymieniono na 21-calowe felgi włoskiej marki Forgiato.

Od strony stylistycznej samochód także różni się od oryginału. W kabinie od nowa wykonano tapicerkę, a nadwozie pomalowano w charakterystyczne barwy statków kosmicznych NASA. Dla polepszenia aerodynamiki pod przednim zderzakiem dołożono splitter, a na klapie zagościł sporych rozmiarów spoiler.

Ford Mustang Apollo Edition trafi 23 lipca na licytację charytatywną w stanie Wisconsin. Dochód zostanie przekazany na wsparcie edukacji młodzieży.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: