SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Taki będzie Ford Mustang Cabriolet na rok modelowy 2015

Taki będzie Ford Mustang Cabriolet na rok modelowy 2015

06.12.2013, godz. 11:31
2015 Ford Mustang Cabriolet
foto: Ford

Nieoferowany wcześniej w sprzedaży na Starym Kontynencie Ford Mustang, po raz pierwszy wjedzie do europejskich salonów. Amerykanie oficjalnie zaprezentowali swój najnowszy produkt VI generacji, który tradycyjnie będzie produkowany również z odkrytym nadwoziem.

Jedna z największych ikon amerykańskiej motoryzacji powraca w całkiem nowym wydaniu. Ford Mustang doczekał się wielkiej rewolucji, gdyż po raz pierwszy w historii będzie samochodem globalnym! Konstruktorzy od razu opracowali dwie wersje nadwoziowe - fastbacka oraz cabriolet.

Sylwetka auta ze zdejmowanym płóciennym dachem, zachowała klasyczne cechy Mustanga. Widzimy długi przód, krótki tył i nisko poprowadzona linia elektrycznie składanego dachu. Takie strategiczne elementy jak przednie reflektory, czy wygląd atrapy grilla nabrały natomiast całkowicie nowego, bardziej futurystycznego charakteru. Wlot powietrza narysowano według aktualnie obowiązującego w Fordzie kodu stylistycznego.

Zobacz także: Nowe wcielenie legendy: Ford Mustang XXI wieku na zdjęciach

Bryła jest krótsza i niższa, ale zwiększenie szerokości nadwozia przełożyło się na więcej przestrzeni kabinie oraz miejsca w bagażniku. Design mocno oparto o retro elementy. Materiały są natomiast w VI generacji są dużo wyższej jakości. Układ jezdny zestrojono z uwzględnieniem wymagań europejskich klientów, tak samo jak gamę jednostek napędowych. Z tyłu zastosowano niezależne zawieszenie, a z przodu postawiono tradycyjnie na kolumny typu McPherson.

Najsłabszym silnikiem będzie rzędowy 4-cylindrowy, 2.3-litrowy EcoBoost o mocy 309 KM i 407 Nm, wyposażona w bezpośredni wtrysk paliwa, układ zmiennych faz rozrządu oraz turbodoładowanie. O napęd na koła tylne zadba w tym przypadku automatyczna 6-biegowa skrzynia, połączona z łopatkami do zmiany przełożeń przy kierownicy.  Najmocniejszy wariant to 5-litrowa jednostka V8, dostarczająca 426 KM i 529 Nm. Poza tym będzie jeszcze 3.7-litrowy motor V6, wytwarzający moc 304 KM i i 365 Nm. Na szczęście w ofercie nie zabraknie 6-biegowej skrzyni manualnej.

Na razie Ford nie ujawnił jeszcze osiągów samochodu. Nowy Mustang VI generacji trafi do amerykańskich salonów w drugiej połowie 2014 roku. Wóz w Europie i na innych kontynentach pojawi się dopiero w 2015 r.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: