SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ford Mustang Super Snake: jeszcze więcej jadu

Ford Mustang Super Snake: jeszcze więcej jadu

30.06.2015, godz. 14:42
Ford Mustang Super Snake
Ford Mustang Super Snake foto: Shelby

Shelby American przygotowało specjalną odmianę Mustanga, która osiąga jeszcze więcej mocy i jest bardziej jadowita od wcześniej prezentowanych wariacji. Oto Mustang Super Snake, z którego wyciśnięto 750 KM!

Oto Ford Mustang Super Snake. Przygotowany został przez Shelby American. Ta sama firma przygotowała wcześniej Shelby GT, które w najmocniejszej konfiguracji osiągało 700 KM. Tym razem jednak mamy do czynienia z prawdziwym monstrum. Cechuje je przede wszystkim bodykit z włókna węglowego, 20-calowe felgi ze stopów lekkich z oponami Michelin Pilot Super Sport, czy dodatkowe zegary wewnątrz.

Przeczytaj też: Shelby GT: jadowita kobra z Ameryki

A co pod maską Forda Mustanga Super Snake? Seryjnie ponad 650 KM (dokładnej mocy nie podano) osiągane z 5-litrowego V8, wspomaganego sprężarką od Ford Performance. Do tego dołożono wydech od Borla i hamulce Wilwood. Istnieje możliwość zamówienia sprężarki od Kenne Bell lub Whipple przez co moc przekroczy 750 KM! To najmocniejszy Mustang w historii.

Kliknij: Ford Shelby Mustang GT350R: wisienka na mustangowym torcie

Ceny pakietów Ford Mustang Super Snake startują od 49 995 dolarów (prawie 190 000 zł). Do tej kwoty należy doliczyć zakup samego Forda Mustanga GT. Edycja Ford Mustang Super Snake została ograniczona do 300 egzemplarzy.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: