SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Kultowy Bronco trafi do Europy!

Kultowy Bronco trafi do Europy!

10.01.2017, godz. 11:45
Ford Bronco 2004 Concept
Ford Bronco 2004 Concept foto: Ford

Doskonałe wieści płyną do nas wprost ze Stanów Zjednoczonych. Ford oficjalnie potwierdził prace nad projektem nowego Bronco, który ma trafić w 2020 roku na europejskie drogi!

Ford od dawna wspominał o planach dotyczących kultowego SUV-a, jednak nie podjęto praktycznie żadnych kroków w celu przywrócenia Bronco na rynek. Od momentu pojawienia się konceptu w 2004 roku, słuch o tym modelu w praktyce zaginął.

Zobacz też: Więcej zelektryfikowanych Fordów!

Na szczęście na Salonie Samochodowym w Detroit dowiedzieliśmy się, że Ford przywróci do życia model, który ma zaskoczyć klientów swoim bezkompromisowym charakterem. Ma on konkurować z takimi pozycjami jak legendarny Jeep Wrangler. Bronco produkowany będzie w fabryce w Wayne, Michigan.

Ale to nie jedyne auto które wyjedzie z tej fabryki. Trwają też pracę nad kolejną generacją pick-upa o nazwie Ranger. On z kolei pojawi się w salonach nieco wcześniej, choć dalej są to daty odległe – mowa o 2019 roku.

Ford planuje niemałą rewolucję w najbliższych latach – oferta powiększy się o hybrydowego Mustanga (prawdopodobnie z napędem 4x4) czy równie ekologicznego pick-upa F-150, najchętniej kupowanego auta w Stanach Zjednoczonych.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: