SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ford S-Max Vignale: luksusowy van w produkcji od 2015 roku - ZDJĘCIA

Ford S-Max Vignale: luksusowy van w produkcji od 2015 roku - ZDJĘCIA

08.04.2014, godz. 14:28
Ford S-max Vignale
foto: Ford

Ford planuje wejść do segmentu premium. Do tego celu użyta zostanie luksusowa marka Vignale, należąca do amerykańskiego koncernu. Po luksusowej wersji Mondeo, do oferty ma wejść bardziej ekskluzywna odmiana rodzinnego S-Maxa.

Vignale to włoska marka, będąca obecnie w posiadaniu Forda. Zapomniana nazwa zostanie przywrócona do życia jako określenie luksusowych wersji samochodów koncernu. Amerykanie twierdzą, że blisko połowa ich klientów decyduje się na bogate wyposażenie dodatkowe, a 10-15 proc oczekuje jeszcze wyższego poziomu luksusu, niż dostępny jest obecnie.

S-Max Vignale wyróżnia się m.in. stylową sześciokątną atrapą chłodnicy, czy nadwoziem pokrytym ekskluzywnym lakierem Milano Giorgio. Auto otrzymało atrakcyjne 21-calowe obręcze ze stopów lekkich i kilka elementów bodykitu pokrytych aluminium dla bardziej eleganckiego wyglądu.

Przeczytaj też: Ford Focus po liftingu: szczegóły modernizacji na zdjęciach

Ford zapowiada wnętrze zasługujące w pełni na określenie mianem "premium". Deskę rozdzielczą wraz z konsolą środkową pokryto skórą. Podobnie zresztą jak fotele, na których tapicerka jest pikowana. W wyniku zastosowania cieńszych oparć foteli, wnętrze zyskało na przestronności, oprócz tego przy zagłówkach udało się znaleźć miejsce na stacje dokujące dla tabletów.

Wersja produkcyjna luksusowego S-Maxa wejdzie do sprzedaży wkrótce po debiucie Mondeo Vignale, które według zapowiedzi pojawi się na rynku już w 2015 roku.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: