SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ford wyprodukował 100 000 egzemplarzy modelu B-Max

Ford wyprodukował 100 000 egzemplarzy modelu B-Max

27.01.2014, godz. 15:23
Stutysieczny Ford B-Max
foto: Ford

Ford B-Max to rodzinne auto, które jako pierwsze w swojej klasie zostało pozbawione środkowego słupka. Dzięki temu zajmowanie miejsca w pojeździe jest dużo wygodniejsze, co oczywiście jest przydatne, gdy musimy wziąć na pokład całą rodzinę. Amerykański producent oficjalnie ogłosił, że z taśm montażowych zjechało już 100 000 egzemplarzy tego modelu.

Okazuje się, że poziom sprzedaży nietypowego rodzinnego auta, pomimo czasowych problemów, jest niemałym sukcesem. W trakcie 18 miesięcy produkcji B-Maxa bramy fabryki w Krajowej (Rumunia) opuściło 100 000 egzemplarzy tego modelu.

Zobacz też: Ford B-MAX 1.6 TDCI - TEST sprytnego minivana od SuperAuto24.pl

W samym tylko 2013 roku sprzedano ponad 67 tys. sztuk pojazdu, a dzienne z taśm montażowych zjeżdża ich 370. Co więcej, w tym samym zakładzie powstają również benzynowe jednostki napędowe z serii EcoBoost o pojemności 1.0- i 1.5-litra. Są one stosowane w modelach przeznaczonych na rynek azjatycki i północnoamerykański.

Jubileuszowy egzemplarz w wersji wyposażeniowej Panther Black Titanium trafił do rumuńskiego nabywcy, który zdecydował się na silnik 1.0 l EcoBoost.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: