SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ford zwiększył produkcję Fiesty ST

Ford zwiększył produkcję Fiesty ST

07.08.2013, godz. 13:00
Nowy Ford Fiesta ST
foto: Ford

Sukces małego hot-hatcha zaskoczył nawet producenta - Ford otrzymał aż dwa razy więcej zamówień na Fiestę ST niż prognozowały statystyki produkcji. Trudno się dziwić, skoro małe auto ujmuje serca zadziornością i świetnym prowadzeniem. Na szczęście władze marki spod znaku niebieskiego owalu już zapowiedziały zwiększenie produkcji bestsellera.

Od marca bieżącego roku, kiedy to Fiesta ST zaliczyła debiut, Ford zebrał w Europie blisko 10 tysięcy zgłoszeń od chętnych na zakup hot-hatcha. Liczba ta jest dwukrotnie wyższa niż zakładano na początku produkcji. To sprawia, że producent z niebieskim owalem w logo zdecydował o zwiększeniu produkcji wyżej wymienionego auta o 15% - do 60 sztuk składanych każdego dnia.

>>> Ford Focus ST i Fiesta ST: Konfrontacja dwóch gorących modeli na torze <<<

Najwięcej zamówień napływa z Wielkiej Brytanii (ponad 5.5-tysiąca), a także z rynku szwajcarskiego i niemieckiego. To aż 87% wszystkich europejskich zamówień. 45% nabywców wybiera zarezerwowane dla Fiesty ST kolory Molten Orange oraz Spirit Blue, natomiast 56% klientów pokusiło się o zamówienie auta w wyższej specyfikacji wyposażeniowej o nazwie ST2.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: