SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Francuzi odmłodzili Renault Megane CC - ZDJĘCIA

Francuzi odmłodzili Renault Megane CC - ZDJĘCIA

13.12.2013, godz. 12:40
Renault Megane CC lifting 2014
foto: Renault

Francuscy projektanci uzupełnili gamę modelową kompaktowego Megane, o ostatnią odświeżoną wersję - Renault Megane CC. Kabriolet z otwieranym automatycznie sztywnym dachem, składającym się z dwóch elementów, został upodobniony do aktualnie obowiązującej linii stylistycznej marki. Auto na rok modelowy 2014 zyskało mocno przerysowany przód i kilka zmienionych detali.

Unifikacja Megane CC z aktualną linią modelową polega przede wszystkim na zastosowaniu dużego grilla z wielkim logotypem. Dodatkowo nowa pokrywa silnika, reflektory i odmieniony zderzak sprawiły, że Megane zauważalnie zbliżyło się wyglądem do formy Captura, Clio, czy Fluence. Tradycją przy tego typu operacjach jest wprowadzenie kolejnych wzorów obręczy, czy nowych pozycji na liście wyposażenia wnętrza.

Sprawdź: Renault Megane po liftingu: CENA w Polsce od 53 250 zł - pełny cennik hatchbacka - ZDJĘCIA

Bogatsze wersje będą zawierały dużą oszklo­ną po­wierzch­nię składanego dachu. We wnętrzu pojawi się opcjonalny sys­tem mul­ti­me­dial­ny R-Link z 7-ca­lo­wym wy­świe­tla­czem, który może być kon­tro­lo­wa­ny za po­mo­cą joysticka umieszczonego na tunelu środkowym.

Sa­mo­chód bę­dzie pro­du­ko­wa­ny w fa­bry­ce w Douai we Fran­cji. Szerszej publiczności auto zostanie pokazane po raz pierwszy w styczniu podczas Brussels Motor Show. Na po­cząt­ku odświeżone Megane CC pojawi się na rynku belgijskim, a w marcu trafi do in­nych kra­jów. Ceny samochodu zostaną podane na początku 2014 roku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: