SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Frankfurt 2013: Debiut Skody Rapid Spaceback - WIDEO

Frankfurt 2013: Debiut Skody Rapid Spaceback - WIDEO

11.09.2013, godz. 11:32
Skoda Rapid Spaceback
foto: Skoda Auto

Z taśm montażowych fabryki w Mlada Boleslav zjeżdżają już pierwsze Skody Rapid Spaceback. Auto debiutujące na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, już w październiku trafi do oficjalnych cenników i czeska firma rozpocznie zbieranie zamówień na swój nowy produkt.

Stylistycznie Rapid Spaceback odróżnia się od liftbacka tylną częścią nadwozia. Nie ma już wyciągniętego kufra, ponieważ w tym miejscu pojawił się całkowicie przemodelowany zad, co poskutkowało długością krótszą o 18 cm. Teraz sylwetka o nieco dłuższej linii dachu prezentuje typowo ściętego hatchbacka z wielką klapą piątych drzwi.

Zmiany pociągnęły za sobą inny design świateł i zderzaka tylnego. Skutkiem tej operacji jest zmniejszona przestrzeń bagażowa - pojemność wynosi 415 litrów (1380 l przy złożonej kanapie), a nie 550 l jak w liftbacku.

>>> Skoda Octavia z liczbą 4 000 000 egzemplarzy <<<

Na wyposażeniu Spacebacka znalazły się elementy po modernizacji. Pojawiła się trójramienna kierownica, lepsze materiały wykończeniowe kabiny i większa możliwość personalizacji. Na liście opcji będą też reflektory ksenonowe, czy panoramiczny, przyciemniony dach oraz czarny spojler klapy tylnej. W gamie silnikowej znajdą się tak samo motory benzynowe TSI oraz wysokoprężne TDI, znane z oferty liftbacka.

WIDEO - tak prezentuje się Skoda Rapid Spaceback

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: