SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Frankfurt 2013: Dostawczy Volkswagen e-load up!

Frankfurt 2013: Dostawczy Volkswagen e-load up!

10.09.2013, godz. 16:10
Volkswagen e-load up!
foto: Volkswagen

Mały, miejski i zwrotny VW up! tym razem stał się dostawczakiem. Maluch w całkiem nowej odsłonie użytkowej ma być idealnym środkiem transportu dla kurierów, dostawców pizzy czy służb socjalnych. Na dodatek pod jego maską pracuje silnik elektryczny, a jego nazwę zmieniono na e-load up!.

Bardzo mały i lekki transporter Volkswagena ma być niedrogim, praktycznym samochodem z rozkładanym siedzeniem obok kierowcy i przestrzenią ładunkową ponad 1 m3 (1400 litrów). Propozycja ta sprawdzi się przede wszystkim w metropoliach i miasteczkach pełnych wąskich przesmyków, wymagających dużej zwrotności.

Mały e-load up! bazuje na napędzie elektrycznym, co pozwala na poruszanie się w wielkomiejskich strefach, gdzie wymagane jest zero emisji spalin. Za podstawę wozu posłużył e-up!, którego wersję seryjną można już zakupić w Niemczech. Waga autka to 1164 kilogramy, a możliwości przewozowe sięgają 306 kilogramów ładunku.

>>> Volkswagen e-Golf i VW e-up! - elektryczne nowości z Wolfsburga - FOTO <<<

Silnik elektryczny generuje maksymalnie 60 kW/82 KM, natomiast moc stała wynosi 40 kW/55 KM. Maksymalny moment obrotowy 210 Nm jest dostępny od razu po ruszeniu. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 12,4 sekundy, a prędkość maksymalna dochodzi do 130 km/h. Wbudowana w podłogę bateria litowo-jonowa ma pojemność 18,7 kWh. Dzięki niewielkiej masie e-load up! z ładunkiem potrafi pokonać według producenta nawet 160 kilometrów.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: