SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Frankfurt 2013: Kosmiczny Opel Monza - WIDEO

Frankfurt 2013: Kosmiczny Opel Monza - WIDEO

13.09.2013, godz. 14:20
Opel Monza Concept
foto:

Naładowany nowinkami technicznymi futurystyczny Opel Monza Concept, zwiastuje wygląd przyszłych modeli spod znaku pioruna wpisanego w obręcz. Auto ma bardzo odważną sylwetkę z nietypowo unoszonymi drzwiami, podkreśloną dwoma błyszczącymi listwami przebiegającymi przez karoserię.

Protorypowy Opel Monza nie trafi do produkcji seryjnej, ale zastosowane w nim rozwiązania zarówno stylistyczne, jak i technologiczne, będą miały ważny wpływ na kształt kolejnych produktów firmy z Russelsheim. Studium charakteryzuje się efektywnością pod względem konstrukcji i wykorzystania materiałów, a także rewelacyjną aerodynamiką. Linia nadwozia przypomina klasyczne coupe z zaokrąglonym tyłem. Projekt mierzy 4,68 metra długości i zaledwie 1,31 metra wysokości. O wygodę zajmowania miejsc w 4-osobowej kabinie dbają podnoszone do góry drzwi oraz brak słupka B.

>>> Opel Insignia w nowych odsłonach - WIDEO <<<

W kokpicie zagościła innowacyjna technologia wykorzystująca projekcyjne wyświetlacze LED. Ponadto w kwestii łączności samochód pokaże bezprecedensowe możliwości, o wiele bardziej zaawansowane w porównaniu do systemów audio-informacyjnych spotykanych we współczesnych modelach. przełomowym rozwiązaniem w układzie napędowym jest jego elektryfikacja, poprzez tzw. rozszerzacz zasięgu oraz ogniwa paliwowe.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: