SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Frankfurt 2013: Nowa generacja Audi A3 Cabriolet - WIDEO

Frankfurt 2013: Nowa generacja Audi A3 Cabriolet - WIDEO

12.09.2013, godz. 10:00
Audi A3 Cabriolet
foto:

Na motoryzacyjnych targach we Frankfurcie Audi prezentuje nowe A3 Cabriolet. W porównaniu do poprzednika auto jest większe i szersze, co pozwala czuć się pewniej na drodze. Zamontowano w nim również szereg systemów wspomagających kierowcę podczas jazdy. Do salonów samochód trafi na początku 2014 roku.

Całkiem odnowiona rodzina modelowa Audi A3 powiększyła się o ostatniego członka. Marka z Ingolstadt dołączyła do grona kilku wersji nadwoziowych kompaktu, odmianę A3 Cabriolet. Nazwa ta oznacza zdejmowany materiałowy dach i rozkosz podróży z niebem nad głową. Stylistyka opiera się niemal w niezmienionej formie o tradycyjne A3. Przód ma to samo sportowe zacięcie z wielkim, sześciokątnym wlotem powietrza do silnika, nowocześnie wyprofilowanym zderzaku i reflektorach układających się w kształt klina. Inaczej prezentują się błotniki, które przeprojektowano po to, by pomieścić w nadkolach opcjonalne 19-calowe obręcze.

>>> Audi nanuk quattro concept - debiutu super crossovera we Frankfurcie <<<

4-osobowy kabriolet powstał na nowoczesnej płycie podłogowej MQB, charakteryzującej się zredukowaną wagą o 50 kg w stosunku do poprzedniej generacji, która teraz wynosi 1365 kg. Istotna zmiana dotyczy też powiększonego rozstawu osi, który teraz liczy 2600 mm. Dzięki temu wygospodarowano więcej miejsca w tylnym przedziale przeznaczonym dla dwóch pasażerów. Poza tym we wnętrzu panuje ten sam styl i klimat półki premium, znany z obecnych A-trójek.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: