SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Frankfurt 2013: Nowa stylistyka Volvo - WIDEO

Frankfurt 2013: Nowa stylistyka Volvo - WIDEO

11.09.2013, godz. 13:00
Volvo Concept Coupe
foto:

Podczas 65. targów samochodowych we Frankfurcie, Volvo zaprezentowało swój nowy koncept Coupe. Samochód ma rozpocząć nowy rozdział w historii marki - pokazuje, w którą stronę będą zmierzały zmiany wizualne Volvo.

Szwedzki producent jednych z najbezpieczniejszych pojazdów na świecie, który raczej nie kojarzy się z chwytającymi za serce pojazdami, tym razem prezentuje coś niebywałego. Światło dzienne ujrzał prototyp sportowego wozu o nazwie Volvo Concept Coupe. Projekt powstał pod nadzorem Thomasa Ingenlatha i jest odniesieniem do klasycznego Volvo P1800. Auto prezentuje dwudrzwiową bryłę 4-osobowego coupe z długim przodem i łagodnie opadającym tyłem.

>>> Rekordowe Volvo P1800 z przebiegiem 4,8 mln km! <<<

Do napędu służy układ hybrydowy. Oznacza to 2.0-litrowy silnik benzynowy Drive-E wspomagany sprężarką i turbodoładowaniem. Zestaw ten napędza oś przednią, a do wprawienia w ruch kół tylnych wykorzystano motor elektryczny. Łączna moc zestawu to około 405 KM i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pojazd swoją stylistyką ma być podobny do flagowego modelu Volvo - XC 90, który zostanie zaprezentowany w przyszłym roku i zwiastuje nowy język stylistyczny marki.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: