SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Frankfurt 2013: Opel Insignia w nowych odsłonach - WIDEO

Frankfurt 2013: Opel Insignia w nowych odsłonach - WIDEO

11.09.2013, godz. 14:39
Opel Insignia Country Tourer
foto:

Opel Insignia, który zadebiutował na rynku w 2008 roku, po pięciu latach przechodzi lifting nadwozia i wzbogaca się o kolejną odmianę. Nowe auto z roku modelowego 2014, charakteryzuje się poprawioną stylistyką karoserii i wnętrza, zmodernizowanymi jednostkami napędowymi oraz lepszą funkcjonalnością przyrządów w kabinie.

Opel prezentuje we Frankfurcie odmłodzone wydanie modelowe Insigni. Poza liftingiem obejmującym detale sylwetki i konstrukcji wnętrza, całkowita nowość to wszechstronne Country Tourer. Zmodyfikowane pod kątem bezdroży auto wykorzystuje napęd 4x4 ze sprzęgłem typu Haldex i elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (eLSD). Możliwe jest płynne przekazywanie momentu obrotowego pomiędzy osiami (a nawet pomiędzy tylnymi kołami), w zależności od danej sytuacji. Dodatkowo W standardzie znalazło się również elektroniczne sterowane zawieszenie adaptacyjne FlexRide.

>>> Opel Insignia Country Tourer rusza na podbój bezdroży <<<

Topowa Insignia OPC o sportowych osiągach, ma ulokowany pod maską benzynowy motor V6 rozwijający 325 KM i 435 Nm. Napęd przekazywany jest na 4 koła przy użyciu sprzęgła typu Haldex, współpracującego z 6-stopniową skrzynią manualną. Samochód rozpędza się od 0 do pierwszych 100 km/h w 6 sekund (Sports Tourer 6,3 sekundy) i osiąga maksymalną prędkość 250 km/h. Udoskonalone podwozie w stosunku do poprzednika zawiera około 60% zmienionych podzespołów, co poprawiło właściwości jezdne oraz wskaźniki hałasu i wibracji.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: