SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Frankfurt 2013: Trzy ważne nowości Audi - WIDEO

Frankfurt 2013: Trzy ważne nowości Audi - WIDEO

16.09.2013, godz. 11:46
Audi A8 lifting 2014
foto:

Audi prezentując swoje nowości we Frankfurcie, sporą uwagę zwiedzających skupiło na odmłodzonej limuzynie A8. Flagowe auto firmy z czterema pierścieniami w logo przeszło szereg modernizacji. Poza lekką konstrukcją, wysokim komfortem i bogatym wyposażeniem, A8 daje teraz jeszcze mocniejsze i bardziej efektywne silniki, innowacyjne systemy wsparcia oraz debiutujące po raz pierwszy diodowe reflektory Matrix LED.

Audi zdając sobie sprawę z mocnej konkurencji w klasie biznesowych limuzyn, odświeżyło swój reprezentacyjny produkt jakim jest A8. Samochód na rok modelowy 2014 z pozoru nie zaskakuje niczym nowym, bo bryła pozostała niezmieniona, ale po bliższemu przyjrzeniu się widać innowacje. Designerzy przemodelowali przód samochodu, wprowadzili do oferty opcjonalne reflektory o nazwie Audi Matrix LED, czy przeprojektowali tylną część karoserii. Inna jest też nieco specyfikacja jednostek napędowych, a wnętrze wzbogacono o nowinki multimedialne.

>>> Audi nanuk quattro concept debiutuje we Frankfurcie <<<

Inny ważny punkt wystawy to kolejna ewolucja A3 Cabriolet. W porównaniu do poprzednika 4-osobowe auto stało się większe i szersze, co pozwoli kierowcy poczuć się pewniej na drodze. Zdejmowany materiałowy dach oznacza rozkosz podróży z niebem nad głową, a mocne jednostki napędowe doskonałe osiągi. Stylistykę oparto niemal w niezmienionej formie o tradycyjne A3. Największą gwiazdą stoiska okazało się natomiast Audi Sport Quattro Concept, będące 700-konnym prototypem odnoszącym się do legendy z lat 80-tych.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: