SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Frankfurt 2013: Maserati Quattroporte z silnikiem diesla - WIDEO

Frankfurt 2013: Maserati Quattroporte z silnikiem diesla - WIDEO

12.09.2013, godz. 08:00
Maserati
foto:

Niedawno świat ujrzał nowe Maserati Quattroporte, które wywołało spore kontrowersje pod względem stylistyki. Teraz fani marki mogą mieć za złe producentowi, że pod maską limuzyny pojawi się silnik wysokoprężny. Zabieg ten jest jednak czysto praktyczny - dzięki temu rozwiązaniu na zakup włoskiego wozu powinno zdecydować się więcej klientów, a co za tym idzie, marka zwiększy sprzedaż.

Na trwających targach motoryzacyjnych we Frankfurcie włoski producent oficjalnie zapowiedział, że pod maskę flagowej limuzyny trafi również silnik wysokoprężny. Jest on montowany już w mniejszym modelu o nazwie Ghibli. Agregat to 3-litrowa jednostka wysokoprężna w układzie V6 generująca 275 KM i 600 Nm. Moc ta przekłada się na przyspieszenie 0-100 km/h w czasie 6,4 s.

>>> Frankfurt 2013: Koncepcyjny Mercedes Klasy S Coupe - WIDEO <<<

W celu oszczędności paliwa nowy wariant otrzyma także system Start/Stop. Ze względu na sportowy charakter pojazdów spod znaku trójzębu, auto zyska również stalowy kolektor wydechowy wykonany w technologii Air Gap, wytrzymujący wyższe temperatury spalin oraz poprawiający przelot gazów przez cały układ wydechowy.

WIDEO - tak wygląda stoisko wystawowe Maserati we Frankfurcie

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: