SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości General Motors wyda 450 milionów na nowy model. Amerykanie inwestują w pojazdy elektryczne

General Motors wyda 450 milionów na nowy model. Amerykanie inwestują w pojazdy elektryczne

10.04.2014, godz. 12:23
Chevrolet Volt
Chevrolet Volt foto: Chevrolet

Koncern General Motors zdecydował, że zainwestuje prawie 450 milionów dolarów w rozbudowę fabryki w Detroit, w której produkuje się m.in. akumulatory do samochodów hybrydowych. Wszystko to z myślą o nowej generacji elektrycznego modelu Chevrolet Volt. Firma uważa, że przyszłość będzie należeć do pojazdów elektrycznych.

General Motors nie mówi na razie, kiedy wejdzie do produkcji najnowsza odmiana ekologicznego Volta, jednak jak stwierdził wiceprezes GM na Amerykę Północną Gerald Johnson, te inwestycje pomogą w odegraniu ważnej roli przez nowego Chevroleta Volta na rynku samochodów z napędem elektrycznym.

Przeczytaj też: TEST - Chevrolet Malibu 2.0 D LTZ: Cicha ucieczka z Polski

384 milionów dolarów ma zostać przeznaczone na rozbudowę fabryki Detroit-Hamtramck. Pieniądze zostaną zainwestowane w nowe oprzyrządowanie, wyposażenie i dodatkowe modyfikacje zakładu. Przeszło 65 milionów koncern wyda na badania i rozwój wpierające opracowanie nowej generacji baterii litowo-jonowych i innowacyjnych systemów akumulatorowych.

WIDEO - zobacz, jak jeździ elektryczny Chevrolet Volt

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: