SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Genesis G90 – nowy gracz w pierwszej lidze

Genesis G90 – nowy gracz w pierwszej lidze

10.11.2015, godz. 10:14
Genesis G90
foto: Hyundai

Genesis G90 to samochód, który przez najbliższy miesiąc będzie pojawiać się w mediach motoryzacyjnych na całym świecie. Genesis to nowa luksusowa marka wyodrębniona przez Hyundaia, a G90 to najnowszy model Genesisa, który ma wejść do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Hyundai kilka dni temu ogłosił, że wyodrębnia nową markę samochodów Genesis, która będzie dla Hyundaia tym, czym jest np. Lexus dla Toyoty, czyli bardziej luksusowym odpowiednikiem. Model G90 to elegancki sedan, który ma stać się wizytówką producenta. Najnowszy Genesis ma być wyposażony we wszystkie innowacyjne technologie i spełniać najwyższe wymagania w dziedzinie bezpieczeństwa i komfortu.

Zobacz też: Hyundai i40 Wagon vs. Toyota Avensis Touring Sports

Nadwozie G90 zaprojektowano w nowym dziele designu Hyundaia, w którym mają zostać stworzone kolejne modele Genesisa. Designerzy będą mieli sporo pracy, ponieważ Hyundai zapowiada, że do 2020 roku na ryku ma być aż sześć nowych modeli Genesisa.

Wprowadzenie G90 do sprzedaży w Korei planowane jest na początek grudnia 2015 roku. Po oficjalnie udostępnionych szkicach auta, teraz czekamy na pierwsze fotografie.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: