SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Genewa 2014: Ford C-MAX Solar Energi zasilany energią słoneczną - WIDEO

Genewa 2014: Ford C-MAX Solar Energi zasilany energią słoneczną - WIDEO

07.03.2014, godz. 10:48
Ford C-MAX Solar Energi
foto: x-news

Ford poszukujący alternatywnych źródeł zasilania, postanowił wykorzystać energię słoneczną do ładowania akumulatorów w aucie hybrydowym. Firma technikę solarnych paneli zainstalowanych na dachu, wykorzystała w rodzinnym modelu C-MAX.

Ford C-MAX z dopiskiem do nazwy Solar Energi, to hybrydowe auto typu plug-in. Amerykańska nowość wyróżnia się dodatkowym sposobem ładowania baterii. Na wyposażeniu pojawił się pakiet akumulatorów, przystosowanych do ładowania nie tylko z tradycyjnego gniazdka, ale również dzięki energii słonecznej. Specjalne panele zamontowane na dachu skupiają na sobie promienie słońca, przekształcając je automatycznie w energię elektryczną.

Zobacz też: Odświeżony Ford Focus i nowy Mustang debiutują w Genewie - WIDEO

Auto na razie znajduje się w fazie koncepcyjnej. Firma jednak dzięki doświadczeniu zdobytemu przy budowie tego egzemplarza, zamierza wykorzystywać technologię zasilania baterii słońcem, w budowie swoich przyszłych aut hybrydowych. Testy wykazały, że funkcjonalność tej techniki sprawdza się w w rzeczywistych warunkach eksploatacji i wpływa na oszczędność jazdy.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: