SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Genewa 2014: Jeep Renegade najmniejszym SUV-em marki - WIDEO

Genewa 2014: Jeep Renegade najmniejszym SUV-em marki - WIDEO

05.03.2014, godz. 11:55
Jeep Renegade
foto: EAST NEWS

Wśród nowości, które zostały zaprezentowane podczas tegorocznych targów w Genewie, znalazł się Jeep Renegade. Amerykańskie auto pierwotnie miało nosić nazwę Jeepster lub Laredo, jednak finalnie zdecydowano, że najmniejsza amerykańska terenówka będzie nazywać się właśnie Renegade.

Samochód jest rozwinięciem konceptu zaprezentowanego w 2008 roku na targach NAIAS w Detroit i jest pierwszym reprezentantem w segmencie małych SUV-ów. Konstrukcja czerpie z rozwiązań technicznych Fiata Pandy 4x4 i czekającego na debiut Fiata 500X. Szczególnie z tym drugim pojazd ma mieć wiele wspólnego, jednak stylistycznie nawiązuje do kultowych elementów projektowych firmy z USA.

Zobacz też: Nowy Jeep Cherokee dla Europy: debiut nowatorskiego SUV-a - WIDEO

Poza tym przygotowano na targach ekspozycję z najnowszą, czwartą już generacją modelu Cherokee. Pierwszym elementem wyróżniającym jest jego awangardowy wygląd. Auto za sprawą przekonstruowanego w nowym stylu siedmiodzielnego grilla, stanowiącego znak firmowy marki Jeep, ma wyznaczać nowy standard. Bryła nadwozia nabrała swoistej masywności. W wozie nie zabraknie mocnych silników, użytecznej i łatwej do obsługi technologii oraz praktycznych schowków.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: