SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Genewa 2014: Taki jest kierunek rozwoju Mitsubishi - WIDEO

Genewa 2014: Taki jest kierunek rozwoju Mitsubishi - WIDEO

05.03.2014, godz. 15:41
Mitsubishi Concept XR-PHEV
foto: x-news

Mitsubishi Motors Corporation prezentuje europejskim klientom plany na przyszłość. Firma na targach w Genewie wystawiła trzy innowacyjne koncepty, zapowiadające przyszłe modele. W studyjnych wozach nacisk położono głównie na design oraz wysoką wydajność ekologiczną.

Concept XR-PHEV: kompaktowy crossover w stylu coupe z elektrycznym układem hybrydowym typu plug-in. W samochodzie zastosowano układ PHEV z napędem na przednie koła. System obejmuje jednostkę benzynową MIVEC o pojemności 1.1 litra - wyposażoną w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk paliwa, lekki i bardzo wydajny silnik elektryczny oraz akumulator o wysokim napięciu.

Concept GC-PHEV: pełnowymiarowy SUV nowej generacji z hybrydowym system napędu plug-in oraz ze stałym napędem na cztery koła 4WD. Samochód z silnikiem umieszczonym z przodu został wyposażony w architekturę PHEV obejmującą 3-litrową, benzynową, turbodoładowaną jednostkę V6 MIVEC współpracującą z ośmiobiegową przekładnią automatyczną oraz silnik elektryczny o wysokiej mocy i akumulator o wysokim napięciu. Taka koncepcja napędu gwarantuje doskonałe osiągi w każdym terenie, godne prawdziwego SUVa.

Sprawdź też: Mitsubishi Outlander PHEV w Polsce: CENA hybrydowego SUV-a od 176 990 zł

Concept AR: kompaktowy MPV (samochód wielofunkcyjny) nowej generacji, oferujący mobilność SUV-a i przestrzeń dla pasażerów typową dla konstrukcji MPV. Samochód napędzany jest przez lekki system hybrydowy z napędem pasowym rozrusznika-alternatora (BSG - Belt-driven Starter and Genarator system). System składa się z trzycylindrowego, turbodoładowanego silnika benzynowego o bezpośrednim wtrysku MIVEC o pojemności 1.1 litra, który współpracuje z systemem BSG małej mocy, litowo-jonowym akumulatorem o napięciu 48V oraz przetwornicą prądu stałego (DC-DC).

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: