SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Genewa 2014: Nissan GT-R Nismo podnosi poprzeczkę - WIDEO

Genewa 2014: Nissan GT-R Nismo podnosi poprzeczkę - WIDEO

07.03.2014, godz. 10:00
Nissan GT-R Nismo
foto: EAST NEWS

Inspirowana wyścigami, ekscytująca wersja Nismo legendarnego Nissana GT-R debiutuje na Starym Kontynencie. Kompleksowe prace rozwojowe nad autem były prowadzone właśnie w Europie, co poskutkowało rekordowym okrążeniem toru Nurburgring w czasie wynoszącym 7:08,679 (rekord w kategorii samochodów seryjnych).

Już standardowy Nissan GT-R cieszy się opinią supersamochodu, którego osiągi plasują go w gronie najlepszych. Teraz, korzystając z kilkudziesięcioletniego doświadczenia firmowych specjalistów w dziedzinie sportu samochodowego z Nismo, Nissan opracował ekstremalnego GT-R-a. Auto z rewolucyjnie udoskonaloną aerodynamiką i precyzją układu jezdnego, zostało zaprojektowane z myślą o ściganiu się.

Zobacz też: Nissan Juke Nismo RS: jeszcze więcej emocji w standardzie

Pod maską pracuje podwójnie doładowany silnik o pojemności 3.8 V6. Moc została zwiększona do 600 KM, a maksymalny moment obrotowy do 652 Nm (standardowo 545 KM i 627 Nm). W konstrukcji wykorzystano nowe turbosprężarki o dużej przepustowości - takie same, jak w samochodach startujących w wyścigach klasy GT3. Konstrukcja podwozia została jeszcze raz przemyślana. Sprężyny oraz amortyzatory w przednim i tylnym zawieszeniu dostrojono tak, aby zapewnić wyjątkową przyczepność oraz progresywne reakcje w ekstremalnie dynamicznych sytuacjach. Kierowca ma do wyboru trzy tryby pracy zawieszenia: Comfort, Normal i R.

Nissan GT-R Nismo jest już dostępny w Japonii, a w Europie jego sprzedaż rozpocznie się we wrześniu.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: