SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Genewa 2014: Porsche Macan bestsellerem marki - WIDEO

Genewa 2014: Porsche Macan bestsellerem marki - WIDEO

06.03.2014, godz. 18:24
Porsche Macan
foto: EAST NEWS

Firma ze Stuttgartu wytwarzająca piękne, luksusowe i bardzo sportowe samochody, w Genewie dumnie pokazuje nowe Porsche Macan. Okazuje się, że kolejny SUV w porfolio marki, nawiązujący stylistyką do większego brata Cayenne, już święci sukcesy sprzedażowe.

W języku indonezyjskim nazwa Macan oznacza tygrysa. Ma to bezpośrednie odzwierciedlenie na drodze, bo auto jest dużo zwinniejsze od większego Cayenne, a wszystko dzięki mniejszym wymiarom nadwozia i niższej masie. Wpisujący się w klasę premium Macan powstał na bazie Audi Q5, ale jego charakter jest bardziej sportowy. Klienci mogą w salonach już wybierać spośród trzech wersji: Macan S, Macan S Diesel oraz Macan Turbo. Na zakup podstawowej specyfikacji w Polsce trzeba przyszykować minimum 66 572 euro, czyli około 278 000 zł.

Przeczytaj też: Okradli Roberta Lewandowskiego. Z Porsche Cayenne GTS zniknęły koła!

Wersja S została wyposażona w 3-litrowy silnik V6 o 340 KM i 460 Nm. Przy takiej specyfikacji auto jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy oraz osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 254 km/h. Drugi wariant, Macan S Diesel pod maską otrzymał 3-litrowe V6 wyzwalające 258 KM mocy i 580 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje pojazdowi 6,2 sekundy. Najmocniejsza specyfikacja to Macan Turbo z silnikiem V6 o pojemności 3.6 litra, dostarczającym moc 400 KM i moment obrotowy 550 Nm. "Setkę" na liczniku kierowca zobaczy w tym aucie już po upływie zaledwie 4,8 sekundy, a prędkość maksymalna dochodzi do 269 km/h.

/źródło wideo: x-news/

Okradli Roberta i Annę Lewandowskich! Z ich Porsche Cayenne GTS zniknęły koła!

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: