SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Genewa 2014: Skoda Octavia Scout na gorsze drogi - WIDEO

Genewa 2014: Skoda Octavia Scout na gorsze drogi - WIDEO

05.03.2014, godz. 12:16
Skoda Octavia Scout
foto: EAST NEWS

Obecnie coraz więcej producentów aut stara się mieć w ofercie modele kombi, które swoją stylistyką sugerują możliwość swobodnego zjechania z utwardzonych dróg. Taka właśnie jest Skoda Octavia Scout, którą zbudowano na bazie trzeciej generacji bestsellerowego kompaktu.

Podobnie jak w przypadku poprzednich generacji, najnowsza Skoda Octavia Scout bazuje na wersji Combi. Z zewnątrz różni się ona od standardowej siostry czarnymi nakładkami na zderzaki, nadkola i progi, a także srebrnymi osłonami podwozia. Ponadto prześwit w porównaniu do bazowej Octavii wzrósł o 33 mm na korzyść Scouta. Auto seryjnie toczy się na 17-calowych felgach z lekkich stopów. We wnętrzu natomiast zaledwie kilka detali uzmysłowi kierowcy, że jeździ nieco uterenowioną odmianą czeszki.

Patrz też: Skoda Octavia III 1.8 TSI - TEST  trzeciej generacji polskiego bestselleru

Pod maską może pracować jeden z dwóch silników wysokoprężnych lub motor benzynowy. Co ważne napęd trafia na wszystkie koła za pomocą układu Haldex piątej generacji. Producent chwali się, że nowe rozwiązania pozwoliły na wzrost siły pociągowej w porównaniu z poprzednią generacją o 25% (do 2 ton). Dodatkowo powiększeniu uległy kąty natarcia i zejścia, co powinno pozwoli zjechać na szlaki nieco rzadziej uczęszczane przez kierowców.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: