SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Gran Turismo Polonia 2013 - superauta wracają do Poznania. Kiedy odbędzie się impreza - WIDEO

Gran Turismo Polonia 2013 - superauta wracają do Poznania. Kiedy odbędzie się impreza - WIDEO

14.06.2013, godz. 14:14
Lamborghini
foto: EAST NEWS

W dniach 30 czerwca - 3 lipca do Poznania przyjedzie blisko 150 właścicieli rzadko spotykanych aut. Przyczyną tego zjazdu jest Gran Turismo Polonia. Te trzy słowa kryją w sobie pasję do szybkości, ekskluzywnych samochodów i szalonej zabawy. Dla fanów egzotyków impreza ta jest nie lada okazją do bliskiego spotkania z unikalnymi supersamochodami.

Na tegoroczną edycję GTP zapisała się rekordowa ilość 150 samochodów. "Z roku na rok wzrasta liczba uczestników, kibiców oraz skala przedsięwzięcia. Już w tej chwili impreza jest bezprecedensowym w skali Europy i świata wydarzeniem motoryzacyjnym. Możemy być dumni, że właśnie tutaj udało się stworzyć coś, czego nikt z nas nie spodziewał się gdy przyjechaliśmy do Poznania po raz pierwszy" - powiedział Peter Ternstrom, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Impreza potrwa cztery dni, a start jest zaplanowany na 30 czerwca. O godz. 15:00 na ul. Hlonda nastąpi oficjalne rozpoczęcie GTP. Pierwszy dzień jest przeznaczony dla kibiców - kierowcy zaprezentują swoje cacka, oczywiście nie zabraknie ryku silników i zapach palonej gumy. Będzie można również wziąć udział w konkursach, a na zwycięzców czekają m.in. przejazdy po Torze Poznań w supersportowym samochodzie, czy zestawy profesjonalnych narzędzi warsztatowych.

Po otwarciu kierowcy przeniosą się na Tor Poznań, gdzie przez kolejne 3 dni będą uczyć się jak panować nad swoimi autami. W role trenerów wcielą się doświadczeni polscy instruktorzy - Kuba Golec, Maciej Kopański czy Maciej Polody, a wesprze ich kierowca testowy AMG, Ulfried Baumert.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: