SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Gumpert Explosion: mocny powrót producenta supercarów

Gumpert Explosion: mocny powrót producenta supercarów

12.03.2014, godz. 16:12
Gumpert Explosion
foto: Gumpert

Jeszcze w zeszłym roku głośno mówiło się o bankructwie firmy Gumpert, twórcy słynnego modelu Apollo. Wygląda na to, że producent superaut najgorsze ma już za sobą, ponieważ na targach genewskich zaprezentowano najnowsze dzieło tej niemieckiej marki.

Model Explosion różni się w założeniach dość mocno od pierwszego produktu Gumperta. Najnowsze coupe posiada silnik zamontowano z przodu. W koncepcyjnym modelu drzemie 2-litrowa jednostka o czterech cylindrach, która dostarczana jest przez Audi. Mimo niewielkiej pojemności auto może pochwalić się imponującą mocą 420 KM. Silnik może być sprzęgnięty ze skrzynią manualną lub automatyczną.

Wysoka moc i moment obrotowy o wysokości 520 Nm pozwalają na rozpędzenie Explosion do 100 km/h w czasie 3 sekund. Prędkość maksymalna zapowiadana jest na przeszło 300 km/h. Nie tylko mocny silnik pozwolił na osiągnięcie tych imponujących osiągów, przyczyniła się do tego również lekka konstrukcja pojazdu. Samochód wykonano z carbonu, aluminium i włókna szklanego. Auto oparto na konstrukcji ramowej.

Na targach pokazano wersję przedprodukcyjną, wymagającą jeszcze dopracowania. Firma zapewnia jednak, że auto wejdzie do produkcji jeszcze w tym roku. Cena? Nie mniej niż 105 tysięcy euro.

WIDEO - tak wygląda na żywo Gumpert Explosion

)

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: